با پیشرفت و گسترش اینترنت و علم software سازمان‌ها به سمت استفاده از سیستم‌هایی برای مدیریت کارآمدتر رفته‌اند که با نام نرم ‌افزار های سازمانی تحت وب آن‌ها را می‌شناسند. در این مطلب به معرفی و بررسی مزایای آن‌ها می‌پردازیم.

معرفی Software as a Service

نرم‌ افزار های سازمانی تحت وب به برنامه‌هایی اطلاق می‌شود که از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند و به جای این‌که بر روی رایانه‌های شخصی نصب شوند، روی سرورهای راه دور اجرا می‌شوند. این نوع نرم‌افزار با نام Software as a Service (SaaS) یا برنامه مبتنی بر ابر نیز شناخته می‌شود.

آن‌ها برای کمک به کسب‌وکارها برای مدیریت کارآمدتر و مؤثرتر عملیات خود با ارائه طیف وسیعی از ابزارها و ویژگی‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توان از هر نقطه با اتصال به اینترنت به آنها دسترسی داشت. این خدمت بسیار برای کسب‌وکارها و اداره‌جات کاربردی است.

نمونه‌هایی از مدل‌های معروف آن‌ها شامل سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، ابزارهای مدیریت پروژه، نرم‌افزار حسابداری، مدیریت منابع انسانی (HRMS) و سیستم‌های مدیریت زنجیره تأمین (SCM) می‌شوند.

در این سال‌ها مجموعه‌های داخلی اقدام به طراحی چنین سرویس‌هایی کرده‌اند. همکاران سیستم یکی از مجموعه‌هایی است که در زمینه طراحی Software as a Service بسیار موفق بوده و نرم‌افزار راهکاران را در این زمینه ارائه کرده است.

قیمت نرم‌افزار راهکاران به نسبت خدمات فوق‌العاده‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهد و مزایای گسترده‌ای که دارد، بسیار معقول است به همین دلیل راهکاران ابری محبوبیت زیادی بین کسب‌وکارها پیدا کرده است.

نرم‌ افزار های سازمانی تحت وب مزایای متعددی را نسبت به نرم‌افزارهای دسکتاپ سنتی ارائه می‌دهند که همین موضوع سبب شده بسیاری از شرکت‌ها به این سمت سوق داده شوند و دیگر از برنامه‌های دسکتاپ استفاده نکنند که در ادامه به مزایای این روش نوین خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط :  نقش نرم افزار خرده فروشی در موفقیت صنعت خرده فروشی

مزیت‌های نرم‌ افزار های سازمانی تحت وب

این برنامه‌ها، در سال‌های اخیر جایگاه بسیار ویژه‌ای پیدا کرده‌اند و استقبال از آن‌ها به طور فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده که این به خاطر ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصربه‌فرد آن‌ها است. در این بخش مهم‌ترین مزایای به کارگیری از آنها برای کسب‌وکارها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هزینه‌های کمتر

یکی از مزیت‌های اصلی نرم‌ افزار های سازمانی تحت وب این است که معمولاً ارزان‌تر از برنامه‌های دسکتاپ سنتی هستند. با استفاده از آن‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند از هزینه‌های اولیه خرید و نصب روی رایانه‌های فردی و همچنین هزینه‌های مداوم نگهداری و به‌روزرسانی آن اجتناب کنند. در عوض، کسب‌وکارها برای دسترسی به این برنامه هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه می‌پردازند که در درازمدت می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

علاوه بر این، برنامه مبتنی بر وب، نیاز کسب‌وکارها را به سرمایه‌گذاری روی سخت‌افزار و زیرساخت‌های گران‌قیمت برای پشتیبانی از برنامه بی‌نیاز می‌کند. در عوض، بر روی سرورهای راه دور میزبانی می‌شود که توسط ارائه‌دهنده نگهداری و بروز می‌گردند. این بدان معناست که سازمان‌ها می‌توانند در هزینه‌های سخت‌افزاری و زیرساختی و همچنین هزینه‌های کارکنان فناوری اطلاعات و تعمیر و نگهداری صرفه‌جویی کنند.

نرم‌افزار سپیدار یکی از نمونه‌های موفق Software as a Service به حساب می‌آید. قیمت نرم‌افزار سپیدار در مقایسه با هزینه‌ای که برای بروزرسانی و بهبود برنامه‌های سنتی روی دسکتاپ باید انجام دهید و همچنین با توجه به قابلیت‌ها و ابزارهای متنوعی که در اختیار شما قرار می‌دهد، بسیار متناسب است.

انعطاف‌پذیری بیشتر

یکی دیگر از مزایای برنامه‌های ابری این است که انعطاف‌پذیری بیشتری از نظر دسترسی و استفاده ارائه می‌دهد. با استفاده از آن‌ها، کاربران می‌توانند از هر نقطه‌ای با اتصال به اینترنت، به آن دسترسی داشته باشند. این بدان معنی است که کاربران می‌توانند از خانه، در حال حرکت یا از هر مکانی بدون هیچ محدودیت جغرافیایی کار کنند.

مطالب مرتبط :  انتخاب یک نرم ‌افزار سازمانی حرفه ‌ای، یک انتخاب یا ضرورت؟

بهبود همکاری

همچنین همکاری را با اجازه دادن به چندین کاربر برای دسترسی و کار بر روی اسناد یا پروژه‌های یکسان به طور هم‌زمان آسان می‌کند. این کار کاربران را از ارسال اسناد به‌صورت رفت و برگشت از طریق ایمیل بی‌نیاز کرده و سرعت انجام کارها را افزایش می‌دهد.

با برنامه‌های مبتنی بر وب، چندین کاربر می‌توانند به‌طور هم‌زمان به یک سند یا پروژه دسترسی داشته باشند، این می‌تواند بهره‌وری و کارایی را بهبود بخشد و همچنین خطاها و اشتباهات را کاهش دهد.

بروزرسانی خودکار

یکی دیگر از مزایای این سافت‌ورهای ابری این است که به طور خودکار توسط ارائه‌دهنده بروز می‌شود. این بدان معناست که کسب‌وکارها نیازی به آپدیت دستی نرم‌افزار یا نصب ورژن‌های جدید ندارند. در عوض، ارائه‌دهنده تمام بروزرسانی‌ها و نگهداری را انجام می‌دهد و اطمینان می‌دهد که برنامه همیشه آپدیت و ایمن است.

به‌روزرسانی‌های خودکار همچنین تضمین می‌کند که کسب‌وکارها همیشه از آخرین نسخه استفاده می‌کنند که می‌تواند شامل ویژگی‌ها و بهبودهای جدید باشد. این می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا رقابتی باقی بمانند و با شرایط متغیر بازار سازگار شوند.

مقیاس پذیری

در نهایت، نرم‌افزارهای سازمانی تحت وب بسیار مقیاس پذیر هستند، به این معنی که مشاغل می‌توانند به راحتی کاربران را در صورت نیاز اضافه یا حذف کنند. این امر رشد و انطباق سازمان را با نیازهای در حال تغییر کسب‌وکار آسان می‌کند.

مقیاس پذیری همچنین به این معنی است که مشاغل می‌توانند به راحتی در صورت نیاز ویژگی‌ها و عملکردهای جدیدی را به نرم‌افزار خود اضافه کنند. این می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا با شرایط خود را وقف دهند و پیشرفت نمایند.

مطالب مرتبط :  8 نکته فنی مدیریت پروژه پیاده ‌سازی ERP

در نهایت، برنامه‌های مبتنی بر وب مزایای بسیاری را برای مشاغل و سازمان‌ها ارائه می‌دهد. از هزینه‌های کمتر و انعطاف‌پذیری بیشتر گرفته تا بهبود همکاری و به‌روزرسانی خودکار، آن‌ها می‌توانند به کسب‌وکارها در مدیریت کارآمدتر و راحت‌تر عملیات خود کمک کنند. تحت شبکه و ابری بودن آن‌ها سبب شده که برای استفاده از آن‌ها نیازی به سیستم‌های قدرتمند ندارید و با امکانات حداقلی می‌توانید بیشترین بازده را بگیرید.

خرید نرم افزار راهکارانخرید نرم‌افزارهای سازمانی تحت وب

شرکت‌های ایرانی در طراحی و تولید Software as a Serviceها بسیار خوب ظاهر شده‌اند. نمایندگی همکاران سیستم یکی پشتیبانی راهکاران را بر عهده دارد و شما با خرید نرم‌افزار راهکاران می‌توانید از خدمات ارزنده و متنوع این مجموعه بهره‌مند شوید.

سپیدار دیگر نمونه داخلی موفق به حساب می‌آید و خرید نرم‌افزار سپیدار نیز می‌تواند تمام نیازهای شما را به عنوان یک کسب‌وکار و یا سازمان پاسخ دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع هر کدام از نرم‌افزارهای یاد شده و خرید آن‌ها می‌توانید به وب‌سایت دانا راهبرد مراجعه نمایید.

جمع بندی

یکی از مهم‌ترین مسائل در سازمان‌های امروزی توجه به نرم افزار های سازمانی تحت وب است که در این مطلب اشاره‌ای بر این موضوع داشتیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت دانا راهبرد مراجعه و از تجارب متخصصین مجموعه بهره‌مند شوید.

ما آماده کمک به شما هستیم 

پس از تکمیل فرم روبرو ، ما با شما تماس خواهیم گرفت 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *