امروزه رشد شرکت‌ها و گستردگی فعالیت آن‌ها باعث شده است که مدیران و صاحبین این مجموعه‌ها برای حضور در بازار رقابتی و همچنین رسیدن به موفقیت در تجارت، از سیستم‌های مدرن و پیشرفته برای کنترل و مدیریت صحیح شرکت خود استفاده کنند. در این میان نرم افزار های سازمانی با قابلیت‌های ویژه بیشترین کاربرد را داشته و از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

اما موضوع مورد بحث ما در این مقاله، نقش مشاورین مدیریت در پیاده‌سازی این نرم‌افزارها خواهد بود. در ادامه تمام این موارد را به‌صورت مجزا توضیح خواهیم داد. پس اگر شما نیز یکی از کارفرمایانی هستید که قصد دارید یک تحول جدی در سیستم مدیریتی خود ایجاد کنید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

مشاور مدیریت کیست؟

مشاور مدیریت به افرادی گفته می‌شود که با دانش و تجربه کافی و با ارائه پیشنهادات کاربردی، به کسب‌وکارها کمک کرده و در پیشرفت و موفقیت آن‌ها نقش مهمی دارد. این افراد معمولان باید از تحصیلاتی متناسب با کاری که انجام می‌دهند برخوردار باشند و تجربه کافی در انجام امور سازمانی را کسب کرده تا هر جا که مشکلی وجود داشت یک راهکار عالی برای برطرف کردن آن پیشنهاد دهند. معمولا مشاورین ضمن هم‌فکری با مدیران سازمان‌ها به‌صورت تخصصی، به آن‌ها کمک شایانی کرده و حضوری تاثیرگذار در رونق کسب‌وکارشان خواهند داشت. در ادامه یک معرفی کوتاه از نرم افزار های سازمانی را ارائه خواهیم داد.

نرم‌افزارهای سازمانی

نرم افزار های سازمانی همان‌طور که از نامشان پیداست برنامه‌های کامپیوتری هستند که برای مدیریت امور مختلف سازمان‌ها طراحی شده و برای موفقیت کسب‌وکارها برنامه‌ریزی شده‌اند. این ابزارهای کاربردی با مدیریت دقیق امور مالی، مدیریت منابع انسانی، ارتباط پیشرفته با مشتری، بررسی موجودی انبار و همچنین مدیریت بخش تولید، به صاحبین مشاغل در کنترل همه جانبه مسائل مربوط به کسب‌وکارشان کمک بسزایی کرده و موفقیت آن‌ها را تضمین می‌کنند.

مطالب مرتبط :  معرفی 5 نرم افزار حسابداری اندرویدی

این نرم‌افزارها با یکپارچه‌سازی اطلاعات سازمانی به حذف هزینه‌های اضافه برای نصب نرم‌افزارهای مجزا منجر می‌شوند. ضمن اینکه امنیت بالای این سیستم‌ها باعث شده که صاحبین مشاغل با اطمینان کامل در امور مربوط به فعالیت خود از آن‌ها استفاده کنند. همکاران سیستم یکی از مجموعه‌های فعال در زمینه ارائه خدمات مربوط به نرم افزار های سازمانی بوده و سال‌ها تجربه حضور در این عرصه را دارد. اگر یک نرم‌افزار پیشرفته و ایده‌آل را برای سازمان خود نیاز دارید می‌توانید به سایت و نمایندگی‌ همکاران سیستم مراجعه کرده و برای خرید نرم افزار راهکاران اقدام کنید.

حوزه‌های مربوط به فعالیت مشاورین مدیریت

اصلی‌ترین وظیفه یک مشاور، بررسی تمام اطلاعات مربوط به سازمان بوده تا بتواند بر اساس آن‌ها راهکارهای مناسب را ارائه دهد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک سازمان یا هر حرفه‌ای، بخش مالی و همچنین حسابداری است که نقش کلیدی در رشد و توسعه آن دارد. یک مشاور باید در تمام زمینه‌های مربوط به این امور از اطلاعات کافی برخوردار باشد و ضمن تسلط بر نرم‌افزارهای مورد نیاز و استفاده از آن‌ها، به مدیریت بهتر شرکت کمک کند. در ادامه نقش مشاورین مدیریت را در اجرا و پیاده‌سازی نرم افزار های سازمانی مورد بحث قرار می‌دهیم.

۱- منابع انسانی

با توجه به کاربرد نرم‌افزارهای سازمانی در مدیریت منابع انسانی، یک مشاور می‌تواند با استفاده از آن‌ها روش‌های صحیحی را برای چگونگی پرداخت حقوق و دستمزد، جذب نیرو، آموزش پرسنل و اجرای طرح‌های مفید برای تغییر و تحول در مدیریت مدرن پرسنل، پیشنهاد دهد.

مطالب مرتبط :  شرکت‌های تولیدی نیاز به چه نوع نرم افزارهای سازمانی دارند؟

۲- بازاریابی و فروش

نرم‌افزار سازمانی قابلیت تحلیل بازار را داشته و با شناسایی بازار هدف و مشتریان مربوطه، به رشد بیشتر سازمان کمک شایانی کند. یک مشاور با اشراف کامل بر این قابلیت می‌تواند به افزایش فروش و بهینه‌سازی این فرایند کمک کرده و ضمن پیشنهاد خدمات آموزشی به کارکنان بخش فروش، در سیستم بازاریابی نیز تحول ایجاد کند.

۳- بهبود فرایندهای سازمان

استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی نظیر نرم افزار سپیدار سیستم، با برخورداری از قابلیت یکپارچه‌سازی اطلاعات باعث می‌شود داده‌های سازمانی در دسترس تمام پرسنل قرار گیرد. یک مشاور مدیریت خبره از این ویژگی استفاده کرده و با آماده‌سازی شرایط استفاده از آن، به‌صورت خودکار موجب کاهش هزینه‌های اضافه شده و بهره‌وری از امکانات سازمان را افزایش خواهد داد.

۴- مسائل مربوط به حسابداری

کمکی که یک مشاور مدیریت می‌تواند به سازمان مربوطه کند این است که با پیشنهاد یک نرم‌افزار منحصربه‌فرد نظیر راهکاران ابری، باعث شود اطلاعات مالی و همچنین داده‌ها مربوط به سایر بخش‌های شرکت همیشه و همه جا در دسترس باشند تا در صورت نیاز تصمیم‌گیری‌ها دقیق و به موقع اتخاذ شوند.

۵- سیستم ارتباط با مشتری

یکی از نقش‌های مهم مشاورین، پیاده‌سازی سیستم‌های ارتباط با مخاطبین و مشتریان سازمان‌ها است. این افراد با تسلط بر نرم افزار های سازمانی می‌توانند ماژول‌های مربوط به این بخش را به‌خوبی پیاده کنند و موجب جذب مشتری شوند.

مطالب مرتبط :  چگونه از نرم افزار سازمانی بیشترین بازدهی را به دست آوریم؟

برای اطلاع از قیمت نرم افزار راهکاران و همچنین خرید نرم افزار سپیدار می‌توانید به سایت دانا راهبرد مراجعه کنید و از مشاوره متخصصان سایت بهره‌مند شوید.

مشاوره کارآفرینی

وظایف مشاورین مدیریت

مشاورین مدیریت با توجه نقشی که در پیشرفت کسب‌وکارها دارند باید بتوانند اقداماتی که در زیر به آن‌ها اشاره شده انجام دهند.

  • پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت ایده‌آل و ارائه راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از نرم‌افزارهای سازمانی
  • پیشنهاد ایده‌های موثر برای کاهش هزینه‌ها با توجه به ابزارهای پیشرفته
  • معرفی بهتر محصولات و داشتن دانش کافی در زمینه تحلیل بازار تجاری
  • ارتقا سیستم‌های مالی با در نظر گرفتن شرایط شرکت و مجهز کردن آن به آخرین طرح از نرم افزار های سازمانی برای بهبود فرایندهای مدیریتی

جمع‌بندی

استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته برای مدیریت بهتر سازمان‌ها و همچنین رونق بخشیدن به کسب‌وکارها یک امر ضروری به‌شمار می‌آید. این گزینه در کنار مشاوره صحیح و کارآمد می‌تواند به رشد شرکت‌ها کمک کرده و در موفقیت آ‌ها نقش موثری داشته باشد.

یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزار های سازمانی، مجموعه همکاران سیستم است که با عرضه نرم افزار راهکاران و چند نرم‌افزار کاربردی دیگر توانسته نیاز سازمان‌ها را به یک سیستم مدیری مالی پیشرفته مرتفع سازد. برای اطلاع از قیمت نرم‌افزار سپیدار و خرید این سیستم می‌توانید از مشاورین سایت دانا راهبرد  اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

ما آماده کمک به شما هستیم 

پس از تکمیل فرم روبرو ، ما با شما تماس خواهیم گرفت 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *