کسب‌وکارهای مختلف برای مدیریت کارکردهای تجاری خود و همچنین  بهبود بخشیدن به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند همواره نیازمند ابزارهایی هستند که این هماهنگی‌ها را بتوانند برایشان انجام دهند. برای این منظور سیستم‌های برنامه‌ریزی سازمانی به وجود آمدند تا با استفاده از آنها کسب‌وکارها بتوانند بین بخش‌های مختلف خود هماهنگی ایجاد کرده و بهره‌وری بیشتری از کسب‌وکارشان داشته باشند.

این نرم‌افزارها دائما در حال پیشرفت هستند و به احتمال زیاد در آینده برای ساده‌تر کردن فرآیندهای مختلف کاری امکانات بیشتری بدست خواهند آورد. پیش بینی می‌شود با وارد شدن هوش مصنوعی به سازمان‌ها حجم داده‌هایی که در اختیار مدیران قرار می‌گیرد بیشتر خواهد شد و بهره‌وری و پیشرفت کسب‌وکارها سرعتی شگفت‌انگیز خواهد یافت. در این مقاله ما قصد داریم به نقش و مزیت استفاده از نرم افزار های سازمانی در پیشرفت کسب‌وکارها بپردازیم و چند نمونه از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

نرم افزار سازمانی به چه معناست؟

نرم افزار های سازمانی به مجموعه‌ای از برنامه‌های رایانه‌ای گفته می‌شود که هدف از طراحی آن‌ها رسیدن به اهداف تجاری است. این سیستم‌ها برای خودکارسازی فعالیت‌های روزانه، مدیریت امور مالی و تولیدی  کسب‌وکارها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر نرم افزار های سازمانی برای عملیات خودکارسازی کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نرم‌افزارها به صاحبان کسب‌وکارها و شرکت‌های کوچک و بزرگ در فرایندهایی مانند تولید محصولات، بازاریابی، مدیریت بخش‌های مختلف و همچنین فروش کمک قابل توجهی می‌کنند.

در گذشته تمامی کارهای تجاری به‌صورت دستی انجام می‌شد که دارای ایرادات فراوانی چون سرعت کم، دقت کم و هزینه بسیار بالا بودند. توسعه کسب‌وکارها و مدیریت نیز به‌صورت دستی انجام می‌شد و به‌همین دلیل سرعت نوآوری سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار کند انجام می‌گرفت. اما امروزه با روی کار آمدن نرم افزار های سازمانی، در روند پیشرفت کسب‌وکارهای مختلف رونق بسیار زیادی صورت پذیرفته است. همکاران سیستم ارائه دهنده خدمات نرم‌افزاری با قابلیت‌های منحصربه‌فرد بوده و برای در دسترس بودن همیشگی، نمایندگی همکاران سیستم در اکثر شهرهای کشور فعالیت می‌کند.

مطالب مرتبط :  نرم افزارهای سازمانی ابری یا غیر ابری؟

مزایای استفاده از نرم افزار های سازمانی

انواع مختلف نرم‌افزارها با هدف  سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و بهتر شدن عملکرد سازمان‌ها به بازار وارد شده‌اند. این نرم‌افزارها در مدت بسیار کوتاهی توانستند یکی از اجزای جدا نشدنی فعالیت‌های روزانه سازمان‌ها شوند و نقش استراتژیکی بسیار مهمی  را در پیشرفت کسب‌وکارها بازی می‌کند. از مزایای استفاده از این برنامه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تنظیم و ادغام زیربخش‌های کسب‌وکار
  • زمان خروجی محصولات را کاهش می‌دهد
  • کاهش خطا در جمع‌آوری اطلاعات
  • نیاز به آموزش و یادگیری کارکنان را کاهش می‌دهد
  • بهبود بخشیدن به سازگاری اطلاعات موجود
  • مجازی‌سازی بخش‌های مختلف
  • رشد سریع فرایند تولید سازمان‌ها
  • افزایش فضای ذخیره‌سازی، کاهش زمان تحویل اطلاعات و همچنین کاهش هزینه‌های توزیع
  • بهبود روند تولید برای کسب‌وکارها
  • شفاف‌سازی مشتری

و مواردی از این قبیل که باعث پیشرفت سریع و آینده روشن کسب‌وکارها می‌شود. در ادامه به معرفی چند مورد از این نرم‌افزارها می‌پردازیم.

معرفی مهم‌ترین نرم افزارهای سازمانی

نرم‌افزارها و سیستم‌های سازمانی، کسب‌وکارها را به‌سوی نوآوری و مدیریت بهتر هدایت می‌کنند. پیش‌بینی بودجه، انتخاب راه‌حل‌های مناسب، انتخاب مشاورین مناسب و مواردی از این قبیل، بستگی به راه‌اندازی و استفاده صحیح این ابزارها دارد.

۱- نرم‌افزار همکاران سیستم

نرم‌افزار راهکاران که در لیست نرم‌افزارهای ERP نیز قرار گرفته است فعالیت‌هایی نظیر امور مالی، زنجیره تامین، منابع انسانی و خدمات و تدارکات را به‌درستی برای یک شرکت سازماندهی می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزارها هماهنگی بی‌نظیری در یک سیستم بوجود می‌آید و در واقع یک پلتفرم نرم‌افزاری مشترک و یکپارچه برای بخش‌های مجزای کسب‌وکار ایجاد می‌کند. برای اطلاع از قیمت نرم افزار راهکاران با مشاورین سایت دانا راهبرد در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط :  معرفی بهترین نرم افزار حسابداری در بوشهر

۲- نرم افزار راهکاران ابری

با استفاده از این سیستم می‌توانید تمامی فعالیت‌های سازمانتان را از جمله فعالیت‌های تدارکات و انبار، فروش و پخش، مالی و هماهنگی بین بخش‌های شرکت را با کمترین زمان و کمترین هزینه مدیریت کنید. با راه‌اندازی این نرم‌افزار از تکرار مجدد کارها جلوگیری می‌کنید و سیستمی حرفه‌ای و قوی برای کنترل بیشتر بخش‌های مختلف و مدیریت قوی‌تر کسب‌وکارتان در اختیار خواهید داشت. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این ابزار تحت وب بودن آن است که موجب می‌شود شما بتوانید در هر زمان و مکان اطلاعات مورد نیاز خود را فقط با اتصال به اینترنت دریافت کنید. برای خرید و اطلاع از قیمت نرم افزار سپیدار به نمایندگی همکاران سیستم مراجعه کنید.

۳- سپیدار سیستم

نرم افزار سپیدار یکی دیگر از نرم افزار های سازمانی پرکاربرد است که به‌خاطر سهولت استفاده و محیط کاربری ساده به یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های حسابداری تبدیل شده است. این نرم‌افزار از قابلیت‌های فراوانی نظیر، رابط کاربری‌آسان، فضای ذخیره‌سازی ایده‌آل، امنیت بالای اطلاعات، سرعت و دقت بالا در ورودی و خروجی اطلاعات برخوردار است. اگر شما هم به یک سیستم مطمئن برای مدیریت کسب‌وکارتان نیاز دارید برای خرید نرم افزار سپیدار اقدام کرده و اطلاعات تکمیلی در این زمینه را از مشاورین سایت دانا راهبرد دریافت کنید.

مطالب مرتبط :  نرم افزار حسابداری ملی در شیراز

بهرترن نرم افزار های حسابداری

جمع‌بندی

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم یک نرم افزار سازمانی می‌تواند روند تکراری یک سازمان را خودکارسازی کند. راه‌اندازی سیستم‌هایی نظیر نرم افزار سپیدار سیستم آسیا و نرم‌افزار همکاران سیستم نقش بسیار مهمی در پیشرفت سازمان‌ها ایفا می‌کنند.

این نرم‌افزارها می‌توانند در اختیار سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ قرار گیرند. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سیستم‌ها می‌توان به افزایش کارایی، یکپارچگی زیرساخت‌ها و خدمات، سرعت بخشیدن به تولید، بهره وری مفید و رضایت مشتریان اشاره کرد. توسط این سیستم‌های هوشمند تجزیه و تحلیل بازار تجارت با مهارت بالا انجام می‌شود و همین امر موجب کاهش ضرر و زیان‌های ناشی از نداشتن اطلاعات به‌روز خواهد شد.

برای این که از خدمات بی‌نظیر انواع مختلف نرم افزار های سازمانی استفاده کنید و همچنین خرید نرم‌افزار راهکاران می‌توانید به سایت دانا راهبرد مراجعه کرده و از مشاوره متخصصان سایت و همچنین نرم‌افزارهای حسابداری آن بهره لازم را ببرید. برای این منظور می‌توانید از شماره تلفن‌های مندرج در سایت بهره‌مند شوید.

ما آماده کمک به شما هستیم 

پس از تکمیل فرم روبرو ، ما با شما تماس خواهیم گرفت 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *